We are a leading Manufacturer of heavy duty cable trolley from Rajkot, India.
₹ 1100 / Piece Get Latest Price
| Loading Capacity | 100 Kg |
| Capacity | 5-10 ton |
| Load | 0-2 ton |
| Beam Width | 20-40 mm |
| Brand | Electro Power |
| Material | Stainless Steel |
| Finishing | Galvanized |
₹ 2650 / Piece Get Latest Price
| Cable Type | Flat and Round both |
| Track Type | I Beam |
| Trolley Type | Saddle Type |
| Usage/Application | Industrial |
| Cable Size | Up to 40 mm |
| Material | Mild Steel |
| Wheel Material | Steel |
| Loading Capacity | 30-60 kg |
| Brand | Electro Power |
| Number Of Cable Layers | 1 |
| Speed Upto | 20 m/min |
| Trolley Material | Stainless Steel |
| No Of Wheels | 4 |
| Usage | Monorail, EOT Crane, Jib Crane, Gantry Crane |
Minimum order quantity: 1 Piece
Snehalkumar Madhani (Director)
Gunatit Electropower Private Limited
Akshat Ind Area, Village Ravki, Taluka Lodhika, Plot No. 38
Rajkot - 360004, Gujarat, India