Providing you the best range of pvc insulated dsl busbar system, dsl busbar system exporter, v type dsl busbar system, shrouded dsl busbar system, crane dsl line and copper shrouded dsl busbar system with effective & timely delivery.
₹ 350 / Meter Get Latest Price
| Current Rating | 100A |
| Brand | Gunatit Electropower |
| Material | Copper , Gi, Aluminum |
| No. of Conductors | 3 and 4 |
| Current | 80 to 400 Amp |
| Usage/Application | EOT Crane Supply system |
additional information:
₹ 350 / Meter Get Latest Price
| System Type | Shrouded DSL |
| Current Rating | 125A |
| No. Of Poles | 4 Pole |
| Conductor Material | Galvanized Steel |
| Rated Voltage | 440 V |
| Insulation Material | PVC |
| Usage/Application | Eot Crane Power Supply System |
| Material | Gi,Aluminium,Copper |
| Brand | Gunatit Electropower |
| Number Of Ports/Pins | 3 And 4 |
| Surface Finish | Color Coated |
| Application | EOT Crane, Gantry Crane, Hoist |
| Country Of Origin | Made In India |
| Joint Type | Bolt And Pin Joint |
Minimum order quantity: 10 Meter
Additional Information:
₹ 4000 / Meter Get Latest Price
| Current Rating | 125A |
| Usage/Application | Eot Crane Power Supply System |
| Material | ALUMINUM |
| Brand | Gunatit Electropower |
| Number Of Ports/Pins | 3 And 4 |
| Surface Finish | Color Coated |
| Insulation Material | PVC |
| Joint Type | BOLT |
Additional Information:
₹ 350 / Meter Get Latest Price
| Current Rating | 100A |
| Usage/Application | Eot Crane Power Supply System |
| Material | Gi,Aluminium,Copper |
| Brand | Gunatit Electropower |
| Number Of Ports/Pins | 3 And 4 |
| Surface Finish | Color Coated |
| Insulation Material | PVC |
| Joint Type | Bolt And Pin Joint |
Additional Information:
₹ 370 / Meter Get Latest Price
| Current Rating | 125A |
| Brand | Gunatit Electropower |
| Material | Copper |
| No. of Conductors | 3 & 4 |
| Current | 160 AMP 250 AMP |
| Usage/Application | Eot Crane Power System |
| Conductor Bar Joint | 4 |
| Packaging Type | Wooden Box |
Minimum order quantity: 1 Meter
₹ 1600 / Piece Get Latest Price
| Current Rating | 100A |
| Brand | Gunatit Electropower |
| Material | Copper |
| No. of Conductors | 3 & 4 |
| Current | 160 , 250 & 400 AMPS |
| Usage/Application | Eot Crane Dsl Busbar System |
₹ 850 / Meter Get Latest Price
| Current Rating | 100A |
| Brand | Gunatit Electropower |
| Material | Aluminium |
| No. of Conductors | 3 & 4 |
| Current | 250 , 315 & 500 AMPS |
| Usage/Application | Eot Crane Dsl Busbar System |
Additional Information:
₹ 800 / Meter Get Latest Price
| Current Rating | 100A |
| Brand | Gunatit Electropower |
| Material | Aluminium |
| No. of Conductors | 3 & 4 |
| Current | 250 , 315 & 500 AMPS |
| Usage/Application | Eot Crane Power Supply System |
Minimum order quantity: 5 Meter
Additional Information:
₹ 800 / Meter Get Latest Price
| Current Rating | 125A |
| Brand | Gunatit Electropower |
| Material | Aluminium |
| No. of Conductors | 4 |
| Usage/Application | Eot Crane Or Other Power Supply System |
| Packaging Type | Bubble Or Wooden Box |
Minimum order quantity: 1 Meter
₹ 3000 / Meter Get Latest Price
| System Type | Shrouded DSL |
| Current Rating | 250 A |
| No. Of Poles | 4 Pole |
| Conductor Material | Copper |
| Insulation Material | PVC |
| Rated Voltage | 440 V |
| Brand | Gunatit Electropower |
| Material | Copper |
| No. of Conductors | 4 |
| Current | 250 |
| Usage/Application | Eot Crane Power Supply System |
| Surface Treatment | Color Coated |
| Application | EOT Crane, Gantry Crane, Hoist, Transfer Car |
| Country Of Origin | Made In India |
Minimum order quantity: 9 Meter
₹ 380 / Meter Get Latest Price
| Current Rating | 100A |
| Brand | Gunatit Electropower |
| Material | Galvanized Iron |
| No. of Conductors | 3 & 4 |
| Current | 60 to 315 Amps |
| Usage/Application | E.O.T Crane Power Supply System |
| Packaging Type | Box |
Additional Information:
₹ 2400 / Meter Get Latest Price
| Current Rating | 125A |
| Conductor Bar Joint | BOLT JOINT |
| Packaging Type | WOODEN BOX |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | Copper |
Minimum order quantity: 100 Meter
₹ 1200 / Meter Get Latest Price
| Brand | Gunatit Electropower |
| Material | Copper |
| No. of Conductors | 4 |
| Usage/Application | Eot Crane Busbar |
| Color | White |
Minimum order quantity: 1 Meter
Busbar Conductor System
We are one of the leading names of the market that engages in offering DSL Busbar that can be availed at reasonable rates. Owing to the superior functionality, longer operational life and optimum binding strength, these bus bars are massively demanded in the industry. The offered range is tested on multiple quality parameters before the final dispatch.
Specifications:
Additional Information:
Snehalkumar Madhani (Director)
Gunatit Electropower Private Limited
Akshat Ind Area, Village Ravki, Taluka Lodhika, Plot No. 38
Rajkot - 360004, Gujarat, India