Manufacturer of a wide range of products which include dsl busbar copper jointer, bolt joint busbar with accessories, eot crane bus bar, dsl busbar system for eot crane, eot crane busbar exporter and dsl current collector.
₹ 110 / Piece Get Latest Price
| Current Rating | 125A |
| Brand | GUNATIT ELECTROPOWER |
| Material | Copper |
| No. of Conductors | 4 |
| Usage/Application | EOT CRANE BUSBAR |
| Packaging Type | CARTOON BOX |
Minimum order quantity: 1 Piece
| Minimum Order Quantity | 1 Number |
| Usage/Application | EOT Crane |
| Material | Copper |
| Brand | GUNATIT ELECTROPOWER |
| Country of Origin | Made in India |
| Pole | 4 |
| Beam Width | 35 mm |
₹ 380 / Meter Get Latest Price
| Brand | Gunatit Electropower |
| Material | Galvanized Iron |
| No. of Conductors | 4 |
| Surface Finish | Color Coated |
| Current Rating | 100A |
| Current | 125 Amp |
Minimum order quantity: 9 Meter
₹ 350 / Meter Get Latest Price
| Current Rating | 125A |
| Brand | Gunatit Electropower |
| Material | Galvanized Iron |
| No. of Conductors | 4 |
| Current | 80 to 400 amp |
| Usage/Application | E.O.T Crane Power Supply System |
| Packaging Type | Long Bundle Or Wooden Box |
| Color | RYBG |
| Ampere Capacity | 80 TO 400 AMP |
Minimum order quantity: 5 Meter
Additional Information:
₹ 35 / Piece Get Latest Price
| Current Rating | 100A |
| Brand | Gunatit Electropower |
| Material | Plastic |
| No. of Conductors | 3 & 4 |
| Usage/Application | E.O.T Crane Dsl Busbar System |
| Packaging Type | Box |
| Surface Finish | Color Coated |
₹ 380 / Unit Get Latest Price
| Current Rating | 100A |
| Material | GI |
| Usage/Application | Industrial |
| Brand | Electro Power |
| Voltage | 220 V |
| Current | 5 Amp |
₹ 850 / Piece Get Latest Price
| Usage/Application | Eot Crane |
| I Deal In | New Only |
| Brand | Gunatit Electropower |
| Pack Type | Cartoon Box |
| Size/Dimension | 125 AMPS |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 40 / Piece Get Latest Price
| Current Rating | 100A |
| Brand | Gunatit Electropower |
| Material | Galvanized Iron |
| No. of Conductors | 3 & 4 |
| Usage/Application | Eot Crane Basbar |
Minimum order quantity: 1 Piece
| Minimum Order Quantity | 1 Number |
| Usage/Application | EOT Crane |
| Material | GI |
| Brand | GUNATIT ELECTROPOWER |
| Country of Origin | Made in India |
| Pole | 4 |
| Beam Width | 35 mm |
₹ 2300 / Piece Get Latest Price
| Current Rating | 100A |
| Brand | Gunatit Electropower |
| No. of Conductors | 3 |
| Current | 415 Volt |
| Usage/Application | DSL Busbar |
Minimum order quantity: 1 Piece
| Lighting Type | LED |
| Brand | GUNATIT ELECTROPOWER |
| LED Size | 5 mm Round Axial |
| Luminous | Each LED 8000 to 10000 mcd |
| Color Rendering Index | 100 |
| Operating temperature | 45 deg |
₹ 1500 / Piece Get Latest Price
| Usage/Application | Eot Crane |
| Material | Copper |
| Brand | Gunatit Electropower |
| Max Load Capacity | 250 Amps |
| Size/Dimension | 125 And 250 Amps |
₹ 22 / Piece Get Latest Price
| Current Rating | 100A |
| Brand | Gunatit Electropower |
| Material | PVC |
| No. of Conductors | 3 & 4 |
| Usage/Application | Eot Crane Busbar |
| Packaging Type | Cartoon Box |
Minimum order quantity: 1 Piece
| Material | PE |
| Application | DSL busbar |
| Brand | GUNATIT |
| Joint Type | Bolted |
| Usage/Application | eot crane dsl busbar |
| Length | 4.5 mtr |
| Power | 440 |
| Voltage | 440 volts |
| Continuous operating temperature | 55 to 125 degree celsius |
| Usage | DSL Busbar |
Additional Information:
Snehalkumar Madhani (Director)
Gunatit Electropower Private Limited
Akshat Ind Area, Village Ravki, Taluka Lodhika, Plot No. 38
Rajkot - 360004, Gujarat, India