Prominent & Leading Manufacturer from Rajkot, we offer single decker cable trolley, gunatit heavy duty multi cable trolley, c rail festoon cable trolley, flat cable trolley, medium duty cable trolley and gunatit double decker cable trolley.
₹ 1250 / Piece Get Latest Price
| Loading Capacity | 100 Kg |
| Usage/Application | Eot Crane |
| Power Source | Manual |
| Brand | Gunatit Electropower |
| Model Name/Number | CT01 |
| Trolley Material | Mild Steel |
| Beam Width | 0 TO 50 MM |
₹ 400 / Piece Get Latest Price
| Track Type | I Beam |
| Trolley Type | Clamp Type |
| Usage/Application | Industrial |
| Cable Size | Up to 20 mm |
| Wheel Material | Cast Iron |
| Loading Capacity | 30-60 kg |
| Brand | GUNATIT ELECTROPOWER |
| Speed Upto | 20 m/min |
| Number Of Cable Layers | 1 |
| Usage | EOT Crane |
| Finish | Powder Coated |
| Material | Mild Steel |
| Trolley Material | Stainless Steel |
Additional Information:
₹ 200 / Piece Get Latest Price
| Loading Capacity | 10-15 kg |
| Usage/Application | Eot Crane |
| Color | Silver |
| Brand | Gunatit Electropower |
| Number Of Cable Layers | 1 |
| Trolley Material | Stainless Steel, Mild Steel |
| Material | GI |
| Packaging Type | Cartoon Box / Long Bundle |
| Type | For EOT Crane |
| Weight | 1 kg |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 200 / Piece Get Latest Price
| Cable Type | Flat Cable & Round Cable |
| Track Type | I Beam |
| Trolley Type | I Beam Trolley |
| Usage/Application | Industrial |
| Model Name/Number | CT09 |
| Material | Mild Steel |
| Wheel Material | Steel |
| Loading Capacity | 30-60 kg |
| Brand | Gunatit Electropower |
| Number Of Cable Layers | 1 |
| Trolley Material | Stainless Steel |
| Usage | Gantry Crane, EOT Crane |
| Finish | Powder Coated |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 20 Piece
Additional Information:
₹ 400 / Piece Get Latest Price
| Track Type | I Beam |
| Trolley Type | Clamp Type |
| Usage/Application | Industrial |
| Cable Size | Up to 20 mm |
| Wheel Material | Cast Iron |
| Loading Capacity | 30-60 kg |
| Brand | Gunatit Electropower |
| Number Of Cable Layers | 2 |
| Speed Upto | 40 m/min |
| Usage | EOT Crane |
| Finish | Powder Coated |
| Cable Clamping Diameter | 38 mm to 75 mm |
| Material | Mild Steel |
| Trolley Material | Stainless Steel |
₹ 2500 / Piece Get Latest Price
| Cable Type | Flat and round both |
| Track Type | I Beam |
| Trolley Type | Saddle Type |
| Usage/Application | Eot Crane |
| Model Name/Number | CT 13 |
| Cable Size | Up to 50 mm |
| Material | Mild Steel |
| Wheel Material | Steel |
| Loading Capacity | 60-100 kg |
| Brand | GUNATIT ELECTROPOWER |
| Beam Width | 90-120 mm |
| No Of Wheels | 4 |
| Usage | EOT Crane |
| Finish | Powder Coated |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
Snehalkumar Madhani (Director)
Gunatit Electropower Private Limited
Akshat Ind Area, Village Ravki, Taluka Lodhika, Plot No. 38
Rajkot - 360004, Gujarat, India